Baza wiedzy

pomoc
Czy nie jest za wcześnie na wdrożenie Asset Management? - Wdrożenie Asset Management, podobnie jak wprowadzenie dowolnej dużej zmiany w funkcjonowaniu organizacji, jest postrzegane często w kategoriach nowego otwarcia, do którego wcześniej trzeba się odpowiednio przygotować.
Czy Asset Management jest tylko dla dużych organizacji? - Z lektury przypadków wdrożeń Asset Management można odnieść wrażenie, że jest on przeznaczony wyłącznie dla wielkich instytucji i koncernów.
Z Asset Management wiążą się dodatkowe obowiązki. Prawda czy fałsz? - Jedna z częściej pojawiających się obaw wdrożenia Asset Management dotyczy dodatkowych obowiązków, z którymi musieliby się zmierzyć pracownicy po jej wdrożeniu.
Czy Asset Management ma faktyczne zastosowanie w administracji drogowej? - 6 lipca 1988 roku wybuch gazu doprowadził do zniszczenia platformy wiertniczej Piper Alpha na Morzu Północnym. W katastrofie zginęło 167 osób, a straty oszacowano na 3,4 miliarda dolarów. Bezpośrednią przyczyną katastrofy był niefortunny ciąg zdarzeń spowodowanych przez błędy popełnione przez obsługę platformy.... Czytaj dalej
Dlaczego odnotowujemy tak duży skok popularności dyscypliny Asset Management w ostatnich latach? - Asset Management narodził się jak każda dyscyplina wiedzy, z pilnej potrzeby. W początkach lat 80-tych ubiegłego stulecia nastąpiła bezprecedensowa zapaść infrastruktury w wielu uprzemysłowionych państwach.
Czym jest Asset Management? - Wyszukując w Internecie hasło „Asset Management” można odnieść mylne wrażenie, że „asset management” jest zależne od typu zasobów, którymi zarządzamy. Dlatego tak ważne jest zrozumienie, czym tak naprawdę jest zarządzanie zasobami.