Aktualności

Pierwsze webinarium Akademii INFRAMA „Czy można zaoszczędzić miliony? O zmianie podejścia do letniego i zimowego utrzymania dróg” Rozmowa z Wojciechem Folejewskim, Dyrektorem Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.- Ograniczenia budżetowe, zwłaszcza w tzw. grupie wydatków OpEx, z jakimi zarządcy są konfrontowani w swojej codziennej pracy, sprawiają, że osiągnięcie tych celów stanowi wyzwanie. Aby mu sprostać należy łączyć wiedzę managerską i inżynierską, szukając rozwiązań dostosowanych do potrzeb i możliwości konkretnych organizacji. A jak to wygląda w praktyce, na rzeczywistych przykładach?
Webinarium – Praca zdalna w zarządzie dróg – czy to możliwe?- Czy chcesz się dowiedzieć jak skutecznie zarządzać drogami w dobie epidemii COVID-19? Czy chcesz posłuchać o wyzwaniach przed jakimi stanęli inni zarządcy dróg? Czy chcesz poznać metody skutecznego wdrażania zarządzania kryzysowego?
KZID2019 Dlaczego INFRAMA angażuje się w edukację z zakresu Road Asset Management? odpowiada nasz ekspert – dr Agata Ciołkosz-Styk- Przedstawiamy fragment wywiadu przeprowadzonego podczas Kongresu Zarządzanie Infrastrukturą Drogową, który odbył się w grudniu 2019 r. Dr Agata Ciołkosz-Styk opowiada do kogo skierowana jest oferta edukacyjna INFRAMY oraz dlaczego akurat Asset Management jest tą metodologią, którą propagujemy.
Kongres Zarządzania Infrastrukturą Drogową 2019 Praktycznie o Road Asset Management. Drugi dzień Kongresu Zarządzanie Infrastrukturą Drogową to ćwiczenia warsztatowe.- Praktycznie i wartościowo, tak organizatorzy Kongresu Zarządzania Infrastrukturą Drogową (KZID) podchodzą do rozpoczynającego się już w tą środę spotkania. Road Asset Management in practice: Second day of the Road Infrastructure Management Congress is all about workshops. (...)
Tematyka poruszana przez ekspertów podczas pierwszego Kongresu Zarządzenie Infrastrukturą Drogową- Goście pierwszego dnia Kongresu Zarządzanie Infrastrukturą Drogową (4 grudnia 2019), będą mieli okazję wysłuchania prelegentów znanych nie tylko w Polsce ale i w Europie. Renowned experts and challenging topics at the first Congress on Road Infrastructure Management in Warsaw (...)
Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową to pierwsze wydarzenie w całość poświęcone zagadnieniom kierowania organizacjami administrującymi drogami- Już za dwa tygodnie odbędzie się długo wyczekiwany Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową (KZID). To pierwsze na tak dużą skalę spotkanie skoncentrowane na zarządzaniu infrastrukturą drogową w Polsce. Inicjatywa Edukacyjna INFRAMA współorganizuje to wydarzenie wraz Polskim Kongresem Drogowym pod honorowym patronatem Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC. Uczestnikom naszego wydarzenia przybliżone zostaną współczesne metody zarządzania infrastrukturą drogową w oparciu o metodologię Road Asset Management (...)
Kongres Zarządzania Infrastrukturą Drogową w grudniu w Warszawie – po raz pierwszy!- W dniach 4-5 grudnia 2019 r w Warszawie odbędzie się Kongres Zarządzania Infrastrukturą Drogową. Jego organizatorami są inicjatywa edukacyjna INFRAMA oraz Polski Kongres Drogowy. Jest to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce, a jego celem jest udostępnianie zarządcom wszystkich szczebli administracji drogowej rozwiązań dostarczanych przez metodologię Road Asset Management. Starzejąca się infrastruktura, brak wystarczających nakładów […]
Zarządzanie Ryzykiem w RAM – zajęcia dla pracowników ZDW w Katowicach i śląskiego oddziału GDDKiA- W dniach 19-21 listopada w siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach obyło się szkolenie poświęcone zarządzaniu ryzykiem
Skuteczniejsze zarządzanie infrastrukturą? Warsztaty Road Asset Management w Warszawie- Jakie zadania ma zarządca na swojej liście? Z pewnością każdy zarządca chciałby mieć na niej planowanie strategiczne oraz wyznaczenie długoterminowych celów.
Warsztaty “Podstawy Road Asset Management” tym razem w Rzeszowie-

Jak zarządzać infrastrukturą drogową? Kiedy dane mają wartość? Jak stosować KPI? Ważne tematy poruszane podczas warsztatów w Rzeszowie.

INFRAMA rozpoczęła nowy cykl warsztatów Podstawy Road Asset Management-

21 marca 2018 roku INFRAMA rozpoczęła cykl warsztatów pod tytułem Podstawy Road Asset Management. Pierwsze warsztaty zostały przeprowadzone w Olsztynie.

24 kwietnia odbędą się warsztaty “Podstawy Road Asset Management” w Rzeszowie- 16 marca 2018 r.

24 kwietnia inicjatywa edukacyjna INFRAMA zaprasza na kolejne warsztaty "Podstawy Road Asset Management" w Rzeszowie. Partnerem strategicznym warsztatów jest Polski Kongres Drogowy.

21 marca w Olsztynie zaczyna się kolejny cykl warsztatów „Podstawy Road Asset Management”- 28 lutego 2018 r.

21 marca 2018 r. inicjatywa edukacyjna INFRAMA zaprasza na warsztaty „Podstawy Road Asset Management”, zorganizowane pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Partnerem strategicznym INFRAMA jest Polski Kongres Drogowy.

inframa Kalendarium Szkoleń 2018- 5 lutego 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym Kalendarium szkoleń zaplanowanych na rok 2018.

IX Podkarpackie Spotkanie Dyskusyjne- 7-8 grudnia 2017 r.

O Asset Management na Podkarpaciu

Kluczowe wskaźniki efektywności (KPIs) podczas IV. Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego OSTROAD 2017- 10. października 2017 r.

W dniach 02.-03.10.2017 r. w Ostródzie odbyło się IV. Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe/OSTROAD 2017.

I. Kongres Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad- 5. października 2017 r.

29 września 2017 r. odbył się I. Kongres Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Road Asset Management na II Pomorskim Forum Drogowym- 20. czerwca 2017 r.

W dniach 07.06.2017 r. - 09.06.2017 r. w Gdyni odbyło się II POMORSKIE FORUM DROGOWE, zorganizowane przez Polski Kongres Drogowy, który jest partnerem strategicznym inicjatywy INFRAMA.

Uroczysta inauguracja inicjatywy edukacyjnej INFRAMA- 15. maja 2017 r.

Uroczysta inauguracja inicjatywy INFRAMA odbyła się 15 maja 2017 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

publikacje Szkolenie z zakresu Asset Management dla BASt- 5. maja 2017 r.

Szkolenie z zakresu Asset Management dla niemieckiego Federalnego Urzędu do spraw Drogownictwa (Bundesanstalt für Straßenwesen - BASt)

pomoc Zaproszenie na wydarzenie: Inauguracja akademii INFRAMA- 1. maja 2017 r.

15 maja 2017 r. w godz. 10.00-12.00 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZITT, sala 4.07, IV piętro) odbędzie się uroczysta inauguracja inicjatywy edukacyjnej INFRAMA.

inframa Polski Kongres Drogowy partnerem strategicznym INFRAMY- 10. kwietnia 2017 r.

Polski Kongres Drogowy powołał w ramach swoich struktur komitet techniczny dedykowany zarządzaniu drogami w ujęciu RAM i chce aktywnie wspierać INFRAMĘ.

Dr Sławomir Heller i Dr Agata Ciołkosz-Styk o RAM- 27. lutego 2017 r.

Przedstawiciele inicjatywy INFRAMA, dr Sławomir Heller we współpracy z dr Agatą Ciołkosz-Styk, poprowadzili cykl 12 godzin wykładów przeplatanych warsztatami, dedykowanych tematyce systemów zarządzania drogami w ujęciu Road Asset Management.